Polskie Koleje Państwowe wspierają elektromobilność. Stacje ładowania przy dworcach PKP

 

Polskie Koleje Państwowe aktywnie uczestniczą w realizacji programu rozwoju elektromobilności poprzez dostawy stacji ładowania ecoMOTO. To ważny krok polskiej kolei na rzecz wspierania elektromobilności.

Stacje ładowania na dworcach PKP to nowoczesne urządzenia spełniające wszystkie wymogi techniczne i branżowe, co potwierdzają niezależne certyfikaty. Elektromobilność to ochrona otaczającej nas przyrody, a także wygoda, bezpieczeństwo i obniżenie kosztów podróżowania. Odpowiedzialny rozwój oznacza przede wszystkim dbałość o ekologię i innowacyjność. Dzięki takim inicjatywom jak montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych polska kolej coraz częściej kojarzy się z działaniami ekologicznymi.

Grupa PKP zainstalowała już stacje ładowania przy dworcach: Katowice, Katowice Ligota, Częstochowa, Gliwice, Wrocław Główny, i planuje uruchomienie kolejnych w Opolu i Bydgoszczy oraz przy dworcu Warszawa Wschodnia. Stacje do ładowania samochodów są dostępne dla wszystkich. Pomysłodawcy liczą, że takie inicjatywy zachęcą kolejne osoby zainwestowania w samochody na prąd.

Źródło: Materiały Prasowe PKP PLK