Nowa inicjatywa edukacyjna – rządowa Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego

Wyjątkowe szkolenia e-learningowe, możliwość pobierania materiałów ze szkoleń on-line i stacjonarnych, pobieranie certyfikatów i prosty sposób zapisu na zajęcia – to niektóre z funkcjonalności nowej platformy szkoleniowej Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego. Dostępne są również aplikacje ABK na urządzeniach mobilnych dla systemów iOS i Android. Nowe możliwości platformy ABK zaprezentował dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Premiera portalu odbyła się w trakcie szkolenia dla audytorów SMS i MMS.


Tekst pochodzi z: https://www.utk.gov.pl/pl/aktualnosci/19467,Ruszyla-nowa-platforma-Akademii-Bezpieczenstwa-Kolejowego.html


W warsztatach „Szkolenie dla audytorów SMS i MMS” wzięło udział prawie 150 osób. Szkolenieuroczyście otworzył dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Prezes UTK podsumował dotychczasowe osiągnięcia ABK – przeprowadzenie 59 zajęć stacjonarnych i zdalnych w których udział wzięło ponad 6 tys. osób z branży kolejowej.

Prezes UTK przedstawił również nową platformę szkoleniową Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego oraz aplikację na urządzenia mobilne w systemach iOS i Android. Obydwa produkty są w pełni kompatybilne i można ich używać niezależnie lub równocześnie.

Platforma szkoleniowa zastąpiła dotychczasowe narzędzie, które było wykorzystywane wyłącznie do zapisywania się na szkolenia realizowane w ramach Projektu. Nowe funkcjonalności umożliwiają użytkownikom zapisywanie się na szkolenia stacjonarne, zapisywanie się oraz uczestnictwo w szkoleniach zdalnych oraz odbywanie szkoleń e-learningowych. Udostępnione są już dwa pierwsze szkolenia e-learningowe:

  • Szkolenie dla audytorów SMS i MMS
  • Przewóz koleją towarów niebezpiecznych.

Szkolenie kończy się testem, którego pozytywne zaliczenie umożliwia pobranie certyfikatu potwierdzającego odbycie zajęć. Na platformie umieszczono również skrypty z materiałami pomocniczymi do szkoleń e-learningowych.

Aby zalogować się na platformę szkoleniową w dowolną przeglądarkę należy wpisać www.akademia.utk.gov.pl. W przypadku posiadania konta w poprzednim portalu ABK, należy zresetować swoje dotychczasowe hasło za pomocą przycisku „zresetuj hasło” na stronie logowania. Instrukcja logowania oraz najważniejsze funkcjonalności zostały przedstawione w przystępny sposób w filmie instruktażowym. Dostępna jest również krótka instrukcja logowania.

Do końca bieżącego roku na nową platformę zostaną przeniesione zaświadczenia potwierdzające udział uczestników w szkoleniach realizowanych przed jej wdrożeniem.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Zespołem Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego akademia.abk@utk.gov.pl.

Źródło: https://www.utk.gov.pl/pl/aktualnosci/19459,Prezes-UTK-zatwierdzil-projekt-cennika-PKP-PLK-na-rozklad-20222023.html