Konferencja na wrocławskim Dworcu Głównym

Już w najbliższy piątek, tj. 17 grudnia 2021 r. odbędzie się konferencja „Kolej na regiony”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Dworcu Głównym we Wrocławiu, w Sali Secesyjnej. O czym będą dyskutować eksperci?

Uczestnicy konferencji porozmawiają przede wszystkim o rozwoju regionalnego transportu pasażerskiego i o stanie polskiej kolei w czasie pandemii COVID-19. Oczywiście nie zabraknie pytań do prelegentów oraz innych tematów dyskusji.

Wydarzenie „Kolej na regiony” jest realizowane w ramach akcji społecznej #WybieramZbiorKom. Za jego organizację odpowiada Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe oraz Stowarzyszenie Bezpartyjny Wrocław.


Co to akcja #WybieramZbiorKom?

Jak czytamy na stronie kampanii:

„Dramatyczna sytuacja wywołana pandemią dotknęła zwłaszcza rynek autobusowej komunikacji regionalnej, w którym głównymi klientami tego segmentu była młodzież szkolna i dzieci. Zmniejszona mobilność podróżnych przyczyniła się także do dużych spadków liczby pasażerów (w 2019 – 335,9 mln, a w 2020 już tylko 209,4 mln) i wskaźnika wykorzystania kolei na 1 mieszkańca, który wyniósł 5,5 (w porównaniu do roku 2019- spadł aż o 3,2).”

Kampania ma zachęcić podróżnych do korzystania z usług komunikacyjnych kolei polskich oraz poprawić wizerunek kolei.


Podczas konferencji zaplanowane zostały dwa panele dyskusyjne dotyczące rozwoju regionalnego transportu pasażerskiego oraz stanu polskiej kolei, na który mocno wpłynęła pandemia COVID-19 – stwierdzają organizatorzy.

Dwa panele dyskusyjne

W pierwszym panelu „Kolej w regionach szansą na rozwój społeczno-gospodarczy?”, który rozpocznie się o godzinie 11.15, wezmą udział przedstawiciele sejmiku województwa dolnośląskiego, urzędu marszałkowskiego, dolnośląskich gmin i wrocławskiego magistratu.

Dyskusję będzie prowadzić Iwona Budych, prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe.

O godzinie 13.00 rozpocznie się drugi panel o nazwie „Dokąd zmierza polska kolej? Jak COVID-19 wpłynął na transport kolejowy?”. Dyskusje będą prowadzić przede wszystkim przedstawiciele firm oraz organizacji takich jak: Klastra Luxtorpeda 2.0, Koleje Dolnośląskie, PKP Nieruchomości, Akcja Miasto i PKP Intercity

Moderatorem dyskusji będzie dr Małgorzata Burnecka, wiceprezeska Stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław.

Na wydarzenie można rejestrować się tutaj: https://app.evenea.pl/event/kolejnaregionywykluczenietransportowe/

Aktualizacja!

Jak podają przedstawiciele #WybieramZbiorKom na swojej stronie internetowej:

W dniu 17.12. 2021 r. zaplanowaliśmy konferencję „KOLEJ NA REGIONY”. Niestety rozwój pandemii i coraz większa liczba zakażeń COVID-19 w Polsce zmusza nas do przesunięcia wydarzenia na inny termin. Nie chcemy narażać prelegentów i uczestników wydarzenia na zarażenie się koronawirusem, szczególnie w okresie przedświątecznym. Niepokojące informacje nt. ilości zachorowań jakie docierają do nas każdego dnia zmuszają nas do podjęcia tej niełatwej decyzji. Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najwyższym priorytetem.

O nowym terminie będziemy informować w styczniu 2022 r.

Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe

Stowarzyszenie Bezpartyjny Wrocław

 

Źródła: 

https://wroclife.pl/nasze-miasto/kolej-na-regiony-w-piatek-konferencja-na-wroclawskim-dworcu-glownym/

https://wybieramzbiorkom.org/