„Kolej na Ciebie – uratuj życie!”

 

23 lipca br. już po raz trzeci odbyła się akcja „Kolej na Ciebie – uratuj życie”. Przy 12 dworcach kolejowych stanęły krwiobusy. Fundacja Grupy PKP z kolejarzami, studentami i wolontariuszami mobilizowali mieszkańców i podróżnych do oddania krwi.

W ramach trzeciej edycji akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” przy 12 dworcach kolejowych w całej Polsce stanęły mobilne punkty poboru krwi. Wolontariusze, zachęcający do oddania krwi, czekali na potencjalnych dawców w: Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu.

Jak mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, kolejarze to jedna z bardziej aktywnych grup zawodowych, która wspiera i organizuje zbiórki krwi. Wśród pracowników są osoby, które dzięki swojej działalności uratowały niejedno ludzkie życie.

Akcja krwiodawstwa organizowana przez PKP wpisuje się w dbałość o bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie tylko podróżnych i jest jednym z wielu aspektów, oprócz montażu zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i dokonywanych sukcesywnie remontów, które udział przeprowadzają również Krakowskie Zakłady Automatyki KZA SA.

Źródło: Materiały Prasowe PKP PLK

Fundacja Grupy PKP

http://www.pkp.pl/pl/krwiodawstwo