Szef UIC z wizytą w Polsce

 

Francoise Davenne – nowy dyrektor generalny Międzynarodowego Związku Kolei (UIC – International Union of Railways) ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną przybył do Polski.

27 czerwca nowy szef UIC odwiedził Centrum Logistyczne w Małaszewiczach, stację kolejową w Terespolu oraz Centrum Kontroli Ruchu w Kobylanach. Francoise Davenne powiedział, że wizyta techniczna w tak ważnym strategicznie centrum logistycznym wpisuje się zarówno w jego zainteresowania, jak i planowany przez niego kierunek rozwoju organizacji jako globalnej platformy sektora kolejowego.

Francoise Davenne podkreślił wagę członkostwa PKP w UIC jako jednego z największych jej członków, a także przedstawił obecne działania i projekty UIC. W trakcie spotkania dyskutowano również na temat istotnych dla Grupy PKP wyzwań technicznych spółek, szczególnie w zakresie cyfryzacji kolei, cyberbezpieczeństwa, standaryzacji, wdrażania systemów telekomunikacyjnych oraz rozwoju rynku przewozów towarowych i pasażerskich.

Szef UIC określił też swoje pierwsze priorytety dotyczące rozwoju organizacji obejmujące m.in. marketing techniczny rozumiany jako promocja kart technicznych i międzynarodowych rozwiązań kolejowych. Ma być to element spójności globalnego systemu kolejowego oraz działania na rzecz zmiany postrzegania systemu kolejowego za pomocą promocji kolei jako najważniejszego środka transportu przyszłości charakteryzującego się elastycznością, prostotą i zapewniającego wolność wyboru konsumenckiego.

Źródło: Materiały Prasowe PKP PLK