#ŻółtanaklejkaPLK ważne numery – to trzeba wiedzieć!

W celu jak największego zapewnienia bezpieczeństwa PKP PLK umieszczają na przejazdach naklejki informacyjne. Na każdej z nich znajdują się trzy ważne numery, istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to alarmowy numer telefonu –  112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator dyżurujący  pod numerem  112, po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić, gdzie należy wysłać pomoc. Ma on także możliwość szybkiego łącza z pracownikami kolei, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać zauważone usterki.

Wszystkie te informacje, przekazywane w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, mają na celu podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

Podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym to jedno z wielu działań, jakie podejmują PKP PLK. Wszystkie firmy realizujące prace w ramach inwestycji kolejowych, między innymi Krakowskie Zakłady Automatyki SA, w swojej misji mają zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Opracowano na podstawie informacji prasowych Grupy PKP SA.