#ŻółtaNaklejkaPLK, czyli wzrost bezpieczeństwa na polskiej kolei

Bezpieczeństwo na polskiej kolei to kwestia, która jest często podnoszona przez wiele instytucji. Powinniśmy nieustannie dążyć do podnoszenia standardów, żeby poziom bezpieczeństwa był jak najwyższy. W tym celu prowadzona jest akcja #ŻółtaNaklejkaPLK.

Jak informuje Grupa PKP, oznakowanie 14 tys. przejazdów żółtymi naklejkami z informacjami ratującymi życie przynosi efekty. 165 razy wstrzymany lub ograniczony był ruch pociągów po telefonie z podaniem numeru przejazdu, na którym było zagrożenie życia, możliwość tragedii, strat i problemów komunikacyjnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podsumowały rok „obecności” żółtych naklejek na skrzyżowaniu toru i drogi.

Budowa przejazdów bezkolizyjnych, szkolenia pracowników, dodatkowe urządzenia, a na przejazdach kolejowo-drogowych: ulotki, informacje, sygnalizatory, rogatki i dodatkowe oznakowanie żółtą naklejką – tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Już od czerwca 2018 r. na wszystkich przejazdach w Polsce jest #ŻółtaNaklejkaPLK.

Podnoszenie standardów bezpieczeństwa jest nierozłącznie związane z prowadzeniem inwestycji i wdrażaniem nowych technologii. Jeśli szukacie najwyższej jakości usług i produktów, sprawdzcie ofertę Krakowskich Zakładów Automatyki.

Źródło: Informacja prasowa Grupy PKP