Zmodernizowany symulator dla Kolei Mazowieckich

Zakończyła się modernizacja symulatora jazdy dla Kolei Mazowieckich! Co jeszcze planuje firma SimFactor?

Zajęto się unowocześnieniem symulatora zespołu trakcyjnego EN-76 Elf. Co obejmowały pracę? Przede wszystkim:

  • wymianę oprogramowania,
  • wymianę HMI,
  • zmianę sposobu wyświetlania obrazu na standard 4K,
  • wymianę i aktualizację sterowników,
  • wymianę radia.

Czym zajmuje się polska spółka technologiczna SimFactor?

Firma prężnie rozwija się w produkcji, wdrażaniu i utrzymaniu najwyższej klasy symulatorów i trenażerów do szkoleń pracowników. Polska technologia rdzeniowa, specjaliści z kraju i dostawcy podzespołów umożliwiają kompleksową realizację obejmującą zarówno budowę maszyn, jak i tworzenie oprogramowania.

Więcej o SimFactor na: https://simfactor.pl/


Jak można przeczytać w komunikacie producenta urządzenia na Facebooku:

Nowa wersja symulatora posiada bardzo dużą bazę tras SIM Factor, a także szereg nowych funkcji rozszerzających możliwości symulatora, tj. ETCS, modyfikację parametrów trakcyjnych oraz rozszerzoną listę zdarzeń nietypowych. Jest to już drugi symulator w Koleje Mazowieckie – KM, który wykorzystuje nasze oprogramowanie. Jest to też pierwszy projekt w Polsce, gdzie komercyjny symulator (produkcja 2014) przeszedł głęboką modernizację i unowocześnienie. Dziękujemy za zaufanie i dołożymy wszelkich starań aby obydwa symulatory SIM Factor w KM działy bez zarzutu.

Na horyzoncie widać powoli kolejny projekt tego typu. PKP Intercity ogłosiło, ze szuka wykonawcy modernizacji swojego symulatora. Spółka zachęca producentów symulatorów do przedstawienia propozycji tego, jak można zmodernizować i rozbudować posiadany przez PKP Intercity symulator. W etapie pierwszym ICC oczekuje określenia zakresu i sposobu przeprowadzenia działań. W drugim etapie firmy zgłaszające się mają przygotować odpowiedni kosztorys.

Dlaczego polskie koleje zaczynają interesować się unowocześnieniem swoich sposobów szkolenia? Prawdopodobnie chodzi o Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów, tworzone przez Urząd Transportu Kolejowego, w którym chętni będą mogli skorzystać z najnowszych symulatorów jazdy. Prace dla UTK w tym zakresie realizuje właśnie SimFactor. Przetarg obejmuje m.in: dostawę trzech symulatorów, oprogramowanie symulacyjne, zestaw wirtualnych szlaków kolejowych oraz adaptację pomieszczeń.

Więcej o CEMM można przeczytać na: http://kolejnakolej.info/centrum-egzaminowania-i-monitorowania-maszynistow/

Źródła: https://simfactor.pl/sim-factor-zrealizuje-centrum-egzaminowania-dla-urzedu-transportu-kolejowego/

https://simfactor.pl/

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koleje-mazowieckie-maja-zmodernizowany-symulator-107691.html

https://www.facebook.com/simfactoreu/posts/2326034710872892