Przyszłość i perspektywy – II Kongres Rozwoju Kolei

Inwestycje kolejowe, program Kolej+ oraz rozwój przewozów towarowych – takie tematy zdominowały II Kongres Rozwoju Kolei, który odbył się 29 stycznia na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

W debatach udział uczestniczyli m.in. przedstawiciele rządu RP, prezesi spółek kolejowych, liderzy opinii oraz reprezentanci świata nauki i władz samorządowych. Głównym celem II Kongresu Rozwoju Kolei było wyznaczenie kierunków dalszego rozwoju transportu kolejowego w Polsce.

Poprzez organizację Kongresu Grupa PKP chce pokazać, jak kolej zmienia się i rozwija, zyskując coraz mocniejszą pozycję transportową w Polsce oraz w Europie, a nawet na świecie, dzięki przeprowadzanym inwestycjom. Dzięki rządowym programom przywracane są połączenia, modernizowane są linie kolejowe, a na wielu stacjach budowane są nowe perony i zwiększa się komfort obsługi pasażerskiej.

Bezpieczeństwo użytkowników polskich dróg i polskich kolei jest priorytetem dla kierownictwa Grupy PKP. Prowadzone działania inwestycyjne przekładają się na zwiększenie komfortu podróży, ale także zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów. W inwestycjach na kolei, których efektem jest podniesienie bezpieczeństwa, aktywnie uczestniczą Krakowskie Zakłady Automatyki KZA SA.

 Opracowano na podstawie informacji prasowych Grupy PKP.