Ponad 50 milionów przewiezionych pasażerów w PKP Intercity

Nie tak dawno na stronie polskiego przewoźnika mogliśmy przeczytać, że w jego prognozach z usług PKP Intercity ma do końca tego roku skorzystać ponad 50 milionów pasażerów. Prognozy okazały się jednak nieprawdziwe i… w statystykach przekroczono już barierę 50 milionów!


Polska kolej cieszy się coraz większym zainteresowaniem – pociągami PKP Intercity w październiku podróżowało 5,2 mln osób. Dla porównania, we wrześniu z usług przewoźnika skorzystało ponad 4,8 mln pasażerów. Jest to niebagatelny wzrost o ok. 400 tys. osób. Od początku roku do końca października pociągami PKP Intercity podróżowało 48,8 mln pasażerów. To blisko 19,9 mln osób więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 68%), jak również 7,9 mln więcej (19% wzrostu) niż po pierwszych 10 miesiącach rekordowego do tej pory 2019 roku.

Nie dziwi także, że pociągi Intercity były obłożone również w trakcie długiego weekendu od 10.11 do 13.11. Wtedy pociągami przewoźnika przetransportowano ok. 790 tys. osób. Najważniejsze jednak, że w trakcie przerwy związanej ze Świętem Niepodległości przewieziono pięćdziesięciomilionowego pasażera w tym roku! Tym samym PKP Intercity już w listopadzie osiągnęło najlepszy w swojej ponad dwudziestoletniej historii wynik liczby przewiezionych podróżnych w trakcie roku.

– Wyniki przewozowe PKP Intercity jednoznacznie udowadniają, że kolej staje się coraz popularniejsza w Polsce. Pociągi to transport przyszłości – warto zaprzyjaźnić się z nimi już dziś. Cieszymy się również, że realizowana strategia inwestycyjna i wprowadzone atrakcyjne oferty biletowe znajdują odbicie w wysokiej frekwencji. Historyczne przekroczenie granicy 50 mln pasażerów to dla nas powód do dumy, wyraz dużego zaufania ze strony podróżnych i jednocześnie ogromna zachęta do dalszej, ciężkiej pracy  – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Promocje od PKP Intercity

Aby zachęcić kolejne osoby do jesiennych podróży koleją i jeszcze bardziej wywindować rekordowy wynik 50 milionów przewiezionych osób, PKP Intercity zwiększa pulę promocyjnych biletów w ramach obowiązującej od początku października akcji. Do sprzedaży trafiło milion biletów w atrakcyjnych cenach. Teraz przewoźnik dołożył dodatkowe 200 tys.

– Uruchomiona przez nas na początku wielka akcja promocyjna, w ramach której do sprzedaży trafiło milion biletów w niskich cenach, spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Sprzedaliśmy już ok. 930 tys. biletów. Przed nami jeszcze kilkanaście dni listopada, więc dokładamy do promocyjnej puli dodatkowe 200 tys. biletów, aby zachęcić kolejnych podróżnych do wyruszenia w Polskę i odkrycia zalet podróżowania koleją – przekonuje Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Sprzedaż łącznie 1,2 mln promocyjnych biletów w ramach Super Promo i Promo Plus jest ograniczona czasowo i potrwa do końca listopada. Aby ułatwić wyszukiwanie najtańszych biletów PKP Intercity udostępnia na swojej stronie internetowej zakładkę „Łowcy Promo”, gdzie można znaleźć najlepsze oferty, które pozwolą tanio i wygodnie dotrzeć z punktu A do punktu B.

Źródło: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/to-juz-pewne-%E2%80%93-ponad-50-milionow-pasazerow-pkp-intercity-w-2022-roku!.html

Wypowiedzi osób trzecich pochodzą z: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/to-juz-pewne-%E2%80%93-ponad-50-milionow-pasazerow-pkp-intercity-w-2022-roku!.html