Pociąg retro 2019

 

Wycieczka pociągiem retro to doskonały sposób na niezapomniane wrażenia z wakacji i najlepszy pomysł na miłe, aktywne spędzenie czasu z dala od codziennego zgiełku w przepięknej scenerii zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jak co roku pociągiem retro można podróżować fragmentem trasy Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Chabówki przez Rabkę Zdrój do Kasiny Wielkiej. Na przejażdżki można się wybrać we wszystkie wakacyjne weekendy, z wyjątkiem 20 i 21 lipca. Podróż zabytkowym pociągiem złożonym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80 lat to nie lada gratka dla wszystkich, która dostarczy niezapomnianych wrażeń, a poza tym jest to też niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku.

Wydłużenie relacji pociągów z Chabówki przez Rabkę Zdrój do Kasiny Wielkiej – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy – to dodatkowy powód, by zobaczyć rodzinną miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów – Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. Warto skorzystać z wyjątkowej okazji do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.