PKP PLK szkolą instruktorów nauki jazdy

 

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą cykl spotkań z instruktorami nauki jazdy, których celem jest lepsze przygotowanie przyszłych kierowców do bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych.

PKP PLK od kilkunastu lat prowadzą kampanię na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na przejazdach, wykorzystując  różne metody i kanały komunikacji, by zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach.

Specjalistyczne seminaria dla instruktorów nauki jazdy realizowane są w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Podczas szkoleń instruktorzy otrzymują nie tylko wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, ale także materiały, które ułatwiają edukację kursantów. Spotkania są dla prowadzących warsztaty okazją nie tylko do przekazania, ale i do zdobycia wiedzy, co jeszcze mogą  zrobić, by kierowcy byli bezpieczni na przejazdach kolejowo-drogowych.

Do wypadków i kolizji dochodzi w miejscach wyraźnie zabezpieczonych znakami, w tym znakiem STOP. Jak podkreślają eksperci ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, wielu kierowców nie stosuje się do znaku STOP, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed skrzyżowaniem. Niektórzy z nich traktują go tylko jako sugestię lub błędnie utożsamiają ze znakami ustąp pierwszeństwa. Kierowcy ignorują również czerwone światło zakazujące wjazdu na tory, a nawet omijają slalomem zamknięte rogatki.