Obchody Święta Kolejarza

 

Z okazji Święta Kolejarza 18 listopada br. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele rządu oraz kierownictwo kolejowych firm i innych organizacji branżowych, odczytane zostały również listy Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów skierowane do kolejarzy.

 Podczas oficjalnych uroczystych obchodów kolejarskiego święta 111 pracowników otrzymało wysokie odznaczenia państwowe: Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia resortowe – odznaki Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej i Zasłużony dla Kolejnictwa – otrzymało łącznie 470 osób.

Prezes zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński podziękował kolejarzom za ich służbę: profesjonalizm, zaangażowanie w to, aby kolejowa machina działała bez zarzutu, służąc społeczeństwu i narodowej gospodarce. Do podniesienia jakości polskiej kolei przyczyniają się do tego również Krakowskie Zakłady Automatyki Prace, wykonując prace w infrastrukturze kolejowej.

Opracowano na podstawie informacji prasowych Grupy PKP SA.