Nowa odsłona Portalu Pasażera

Korzystaliście kiedyś z wyszukiwarki połączeń kolejowych www.portalpasazera.pl? Od niedawna jest dostępna w nowej graficznej. Można również pobrać aplikację mobilną w odświeżonej odsłonie.

Jak podaje Grupa PKP, w nowej odsłonie wyszukiwarki połączeń prezentacja rozkładu jazdy jest bardziej przejrzysta, działanie szybsze, widok strony dostosowany do wielkości ekranu. Warto zauważy, że nowa wersja jest przygotowana dla osób niewidomych i korzystających ze stron www tylko za pomocą klawiatury. Portal Pasażera ma stanowić dla podróżnych wsparcie na każdym etapie podróży pociągiem: zawiera kompleksowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy, połączeń i usług oferowanych w podróży, umożliwia także śledzenie pociągów na mapie w czasie rzeczywistym. Wprowadzono również udogodnienie dla pasażerów obcojęzycznych, ponieważ wyszukiwarka jest dostępna również w języku angielskim.

Dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowana została specjalna kontrastowa wersja serwisu. Portal dostosowany jest także do potrzeb osób niewidomych i poruszających się po stronach www przy pomocy klawiatury. Serwis jest w pełni obsługiwany przez programy czytające, spełnia wymogi UE oraz Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (WCAG).

Źródło: Informacja prasowa grupy PKP