Konkurs “Dworzec Roku” – nowoczesność i ekologia

Nowoczesny, ekologiczny i w pełni dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów – taki powinien być idealny dworzec kolejowy.

Formuła konkursu polega na możliwości swobodnego zgłaszania przez wszystkie chętne osoby budynków dworcowych o ciekawej architekturze, funkcjonalnych i spełniających wszelkie wymagania stawiane przez podróżnych.

Dworce kolejowe znajdują się w największych polskich aglomeracjach, ale także w niewielkich miejscowościach. Obsługują miliony podróżnych rocznie, ale też służą niewielkim społecznościom lokalnym. Są i zabytkowe, pełne interesujących detali architektonicznych, i nowoczesne, w których zastosowano najnowsze rozwiązania techniczno-budowlane ukierunkowane na ochronę środowiska. Wykonane zostały w różnych epokach i stylach architektonicznych, różnią się wielkością, zakresem dostępnych usług. Łączy je jednak jedno: są miejscami, w których zaczynamy i kończmy nasze podróże koleją: i te dalekie, do miejsc wypoczynku, i te codzienne, związane z dojazdami do pracy czy szkoły.

Konkurs “Dworzec Roku” to doskonała okazja nie tylko do prezentacji najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce, zebrania i propagowania dobrych praktyk w obsłudze podróżnych czy promowania dworców nowoczesnych i funkcjonalnych, ale również do popularyzacji miejscowości, w których się znajdują.

Opracowano na podstawie komunikatu prasowego Grupy PKP SA.