Kolej gotowa na upały?

Lato w pełni, temperatury rosną, a prognozy zapowiadają ponad trzydziestostopniowe upały. Nie są to wymarzone warunki na podróżowanie, również koleją. Zbyt wysokie temperatury mogą powodować usterki – jak na te okoliczności przygotowała się polska kolej?

 

Jak informuje Grupa PKP, polskie koleje są przygotowane na zapowiadaną falę upałów: wprowadzono dodatkowy monitoring linii kolejowych, wdrożono jazdy patrolowe, w gotowości pozostaje 66 pociągów sieciowych i 172 zespoły szybkiego usuwania usterek. Kolejarze przypominają także pasażerom o zaopatrzeniu się w wodę przed podróżą.

Na trasach szczególnie narażonych na wysokie temperatury są dodatkowe kontrole. Monitoring sytuacji na kolei jest prowadzony szczególnie w godzinach popołudniowych, w czasie najwyższych temperatur. Kolejarze pamiętają również o podróżujących ze zwierzętami. W ramach działań Fundacji Grupy PKP na 19 dworcach ustawiono miski z wodą. Na sieci kolejowej, w wybranych punktach, zgromadzono dodatkowe zapasy wody na ewentualność potrzeby rozdania jej w przypadku nieplanowanego zatrzymania pociągu.

Jakie macie doświadczenia z podróżowaniem koleją w letnie, upalne dni?

 

Źródło: Informacja prasowa Grupy PKP