Kampania Kolejowe ABC w liczbach

Miliony osób z całej Polski w ciągu 2 lat poznały Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC. Sympatyczny nosorożec uczy bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można go było zobaczyć w telewizji, internecie, kinach, a nawet na ulicach.

 

Urząd Transportu Kolejowego uczy bezpieczeństwa razem z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, nosorożcem Rogatkiem m.in. za pomocą spotów reklamowych. Do tej pory w telewizji obejrzało je około 18 mln osób, w kinach – ponad 6 mln widzów, a w internecie spoty osiągnęły aż 25 mln wyświetleń. Ponad 4 mln osób obejrzało programy edukacyjne „Twoja kolej” i „Myszka w paski”, w których znalazły się wątki dotyczące bezpiecznego podróżowania koleją. Nauka bezpieczeństwa wspierana była również przez popularnych vlogerów, takich jak: Mateusz Ciawłowski, MY3 oraz autorów kanałów Hejka tu Lenka, Zabawy Mistrzów, Pusheen Girl i Zwariowani. Zaangażowani w projekt vlogerzy stworzyli łącznie 16 krótkich filmików, które łącznie miały blisko ponad 3,5 mln wyświetleń. Profile społecznościowe kampanii na Facebooku i Instagramie obserwuje już ponad 40 tys. osób.

W ramach Kampanii Kolejowe ABC przeprowadzono do tej pory blisko 500 interaktywnych lekcji w przedszkolach i szkołach podstawowych. Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i odpowiedniego zachowania przed przejazdami kolejowymi. Poprzez interaktywne gry i zabawy dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na dworcu, na peronie czy w pociągu. W zajęciach wzięło udział ponad 14 tys. dzieci.

 

21Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: Urząd Transportu Kolejowego