Ambasadorowie Bezpieczeństwa edukują najmłodszych

Prawie 6,5 tysiąca przekazanych materiałów edukacyjnych o zachowaniu na terenach kolejowych ma zapewnić dzieciom i młodzieży większe bezpieczeństwo. Pomoc dydaktyczna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. trafiła do nauczycieli podczas akcji „Październik Miesiącem Edukacji”.

 

Scenariusze lekcji, gotowe prezentacje i materiały multimedialne przekazują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Profesjonalnie przygotowane zestawy materiałów pozwolą nauczycielom prowadzić zajęcia o bezpieczeństwie na terenach kolejowych.

Tegoroczna edycja akcji Październik Miesiącem Edukacji była dostosowana do ograniczeń związanych z pandemią. Koordynatorzy kampanii, w sposób dopasowany do wymogów sanitarnych, przekazywali  materiały dydaktyczne szkołom. Dzięki temu nauczyciele mogą prowadzić ciekawe zajęcia o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

Kolejarze przekazali blisko 6,5 tysiąca materiałów edukacyjnych do szkół w całej Polsce. Każda szkoła i każdy nauczyciel może skorzystać z materiałów korzystając ze zgłoszenia przez formularz ze strony internetowej.

Edukacja od najmłodszych klas

Kolejarze, wspólnie ze specjalistami z zakresu pedagogiki, przygotowali gotowe scenariusze zajęć dostosowane do wieku uczniów począwszy od przedszkola i klas początkowych szkoły podstawowej aż po licea i technika. Oprócz scenariuszy, nauczyciele dostali do dyspozycji zeszyty edukacyjnekolorowanki, prezentacje, filmy i inne materiały multimedialne, które uatrakcyjnią zajęcia. Uczniowie podczas takich zajęć mogą poznawać zasady bezpieczeństwa poprzez gry interaktywneaplikacje mobilne, a nawet podczas przekraczania przejazdu w wirtualnej rzeczywistości. Dla nauczycieli chcących pogłębić wiedzę przewidziane zostały konsultacje z koordynatorami kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”.

Mobilna Ambasada Bezpieczeństwa

W ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” zaprojektowana została wielofunkcyjna aplikacja o tej same nazwie. Korzystając z niej mamy możliwość błyskawicznego i wygodnego powiadomienia odpowiednich służb o każdej usterce na torach. Aplikacja „Bezpieczny przejazd” to narzędzie stworzone specjalnie po to, żeby dać użytkownikom szansę poprawy bezpieczeństwa. Dzięki niej dowiemy się więcej o zasadach, poznamy tajniki Żółtej Naklejki i – przede wszystkim – bezproblemowo zgłosimy wszystkie niedogodności na torach.

Aplikacja jest dostępna na systemy Android oraz iOS. Do pobrania na stronie bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne/.

Źródło: Informacja prasowa Grupy PKP