Akcja „Szlaban na ryzyko!” wyróżniona

 

 

Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, została uznana jako za jeden z najbardziej znaczących projektów społecznych w ostatnim 30-leciu.

 Kampania na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., znalazła się wśród najważniejszych projektów społecznych, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu.

Współpraca dla bezpieczeństwa

 Bezpieczeństwo kolei zależy nie tylko od najwyższego kierownictwa firm działających w tym sektorze. To efekt współpracy personelu, szefów zespołów, kierownictwa, ale także instytucji państwowych (organów ds. bezpieczeństwa i organów regulujących) i europejskich (Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kolejowej), dlatego tak ważne jest przestrzeganie i promowanie zasad kultury bezpieczeństwa na każdym szczeblu organizacji. Podnoszenie standardów bezpieczeństwa jest nierozłącznie związane z prowadzeniem inwestycji i wdrażaniem nowych technologii – nowoczesne rozwiązania w tym zakresie oferują firmy takie jak Krakowskie Zakłady Automatyki.