Akcja „Bezpieczny przejazd” = edukacja i zabawa = #zostańwdomu (cz. 2.)

Organizatorzy kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” zachęcają do wykorzystania materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.bezpiecznyprzejazd.pl.

W zakładce edukacyjnej można znaleźć m.in.: zeszyt edukacyjny i kolorowanki do wydrukowania, ciekawostki o bezpieczeństwie, filmy edukacyjne oraz quizy.

Gry edukacyjne

Organizatorzy akcji udostępnili dla uczestników cztery gry edukacyjne, w których można sprawdzić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomości przepisów ruchu drogowego: Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i puzzle. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu z dziećmi i podnoszenie świadomości bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Gry łączą zabawę z nauką o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych. Gry online dostępne są pod adresem internetowym: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/.

Zwiększyć świadomość bezpieczeństwa w ruchu kolejowym

W kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” realizowane są działania i aktywności mające na celu podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych, jak aplikacje mobilne i gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poprzez które organizatorzy zachęcają do spędzania czasu w domu, by uczyć się o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych i jednocześnie bawić.

Opracowano na podstawie informacji prasowych Grupy PKP SA.